// Diyarbakır Gezi Otobüsü Nemrut Turu ! » Amed Şehrim Benim - Diyarbakır
-- Adversting 9 --
-- Adversting 10 --
-- Adversting 1 --

Diyarbakır Gezi Otobüsü Nemrut Turu !

Gezi Otobüsü'nden harika bir tur daha. İşte NEMRUT / ÇIRÇIR ŞELALESİ TURU ve detayları..

22:26:56 | 2015-06-28
-- Adversting 5 --

16 KİŞİLİK 8-9 Ağustos, 1 Gece Konaklamalı yapılacak bu turda saat 13:30 da Diyarbakır'dan yola çıkarak Adıyaman Nemrut Dağı zirvesindeki Kommagene Kralı Birinci Antiochus'un inşaa ettiği krallıkta akşam yapılacak kamp için çadırlar kuruluyor. Ardından Gün batımını izlemek için Zirveye tırmanış...
 
Gün batımından sonra eşsiz gece manzarası ve doğasıyla süslü kamp yerinde mangallar yapılıyor ve kamp ateşinde eğleniliyor. Karınlar doyuruluyor, fotoğraf makinası getirenlere ve meraklılarına gece/yıldız fotoğrafı hakkında ufak bir eğitim veriliyor. Çadırlarda geçireceğiniz geceden sonra Pazar sabah gün doğumundan önce zirve yapılıyor ve güneşin doğuşunu izliyorsunuz. Akabinde Malatya tarafına rotalar çeviriliyor ve zirveden iniyorsunuz.  
 Zirve altında çok güzel kahvaltı veren yerler var, onlardan birinde kahvaltı yaptıktan sonra Elazığ/Keban yolundaki Çırçır şelalelerini gezmeye gidiliyor. Dağın heryerinden binlerce galon suyun fışkırdığı bu manzara karşısında hayret edeceksiniz. Öğle yemeğinizide Şelale üstündeki mekanda yerken diğer taraftan altımızdan akan şelaleyi izliyorsunuz. Tesiste hertürlü alabalık yemeği bulmak mümkün...Alabalık güveç,alabalık lahmacın,alabalık alabalık vb vb. 
Daha sonra ufaktan ufaktan yol alınıyor ve memlekete geri dönüyorsunuz.
 
Tur Boyunca 2 Adet fotoğraf eğitmeni sizlere eşlik edecek ve bu eşşsiz turu güzel fotoğraflarla değerlendirmenizi sağlayacaktır.
 
  • Kamp alanına çok yakın bay-bayan WC var(24 saat açık)
  • Katılımcılar mümkünse kendi çadırları ile gidecektir. Çadırı olmayanlara kiralık çadır tedarik edilecektir.
  • 2150 metre yüksekte olunacak bu yüzden herkes beraberinde polar,hırka,ufak battaniye tarzı şeyler getirmelidir. Gece ve gün doğumunu izlerken bayağı soğuk olabiliyor.

Ayrıca Yanınızda Getirmeniz Gerekenler 

  • Kamp alanında kullanmak üzere kişi başı en az 2 litre su.(Çok önemli)
  • Spor ayakkabı, fener( kafa feneri tercihtir) ve yedek piller, kişisel bakım malzemeleriniz yada kullanıyor iseniz ilacınız, mat (Zemin biraz sert), çadır, tulum, çöp poşeti, diş fırçası, fotoğraf makinanız ve dolu şarjı, tripot (Fotoğraf makinası için) 

Toplam tur 600 Km civarında olacaktır.
 
Tur ücreti 119 TL

Hizmete Dahil Olanlar

  • Gidiş Dönüş yol masrafları,Seyahat sigortası ve rehberlik hizmetleri.

DAHİL OLMAYANLAR 

  • Kahvaltı-Öğlen ve Akşam yemekleri ücrete dahil değildir.
  • Nemrut Dağı Milli Parkı Giriş Ücreti Dahil değildir. 

Son kayıt tarihi 30 Temmuz olup o tarihten itibaren yapılan iptallerde geri ödeme yapılmayacaktır. 
Katılımcılarımızın hepsi Asur Turizm (Türsab 6629 a sınıfı seyahat acentesi) güvencesiyle ,sigortalı yolculuk yapacaktır. 
 
İLETİŞİM : Özcan Turgut - 0507 638 21 91

-- Adversting 6 --


ETİKET :   asur turizm gezi otobüsü gezi otobüsü diyarbakır diyarbakır gezi otobüsü diyarbakır turlar diyarbakır çıkışlı turlar nemrut nemrut turu nemrut gezilecek yerler nemrut gidilecek yerler çırçır şelalesi çırçır şelalesi nerde nemrut çırçır şelalesi

Tümü